Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, Dj easm, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASM FUN CLUB, perfore, jenerik
  • +90 555 xxx xx xx
  • easm@easmurat.com

Ata Demirer’in Klarnet Sevdası

Ata Demirer’in Klarnet Sevdası

Demirer, Eyvah Eyvah Filminin İkincisi İçin Bozcaada’da Klarnet Çalışıyor.
Usta müzisyen Serkan Çağrı, şu sıralar ikincisi çekilen ‘Eyvah Eyvah’ filminde ‘Hüseyin Badem’i canlandıran Ata Demirer’in klarnet hocası… içindeki klarnet tutkusunu ‘Eyvah Evyah’ ile dışa vuran Demirer, GÜNAYDıN için Serkan Çağrı’nın sorularını yanıtladı.

Ata Demirer, ‘hocası’ Serkan Çağrı’ya ‘tutkuyla bağlı olduğu’ klarnetle ilgili şu yorumu yaptı:

“Çok kaprisli bir sazdır! Biraz gazın vardır çalamazsın, miden Kaynar çalamazsın, çok sigara içersen çalamazsın, karnın toktur çalamazsın… Klarnet nazlıdır…”

Klarnet tutkusunun nereden geldiğinden de bahseden Ata Demirer, “Klarneti konservatuvardayken çok çalmak istemiştim ama o zaman param yoktu… Klarnet pahalıydı, ut çaldım. Ondan sonra hep içime ukde oldu; ‘Eyvah Eyvah’ı yazınca, karaktere klarnet çaldırmak istedi canım… Klarnet çok güçlü, yönlendirilebilen bir saz. Sonra Serkan Çağrı ve babası Fevzi Çağrı’yla tanıştım. Onlar klarnetle sevişmemi sağladılar” dedi.
KAYNAK : TelevizyonGazetesi.com

admin

ELE AVUCA SIĞMAZ MURAT ( EASM ) - RADYOCU - TV RADYO TLFN SANTRALi DiZi OYUN JENERiK PERFORE MAĞAZA iÇi TANITIM SESLENDiRMENi VE RADYO PROGRAMCISI