Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, Dj easm, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASM FUN CLUB, perfore, jenerik
  • +90 555 xxx xx xx
  • easm@easmurat.com

Cihazları hareket ile kontrol

Cihazları hareket ile kontrol

Natal hayatımızı nasıl değiştirecek?

Project Natal sadece konsolları değil, hayatımızı değiştirmeye hazırlanıyor…

E3 fuarında açıklanması beklenen Natal çıkmadan olay olmayı başardı. Birçok kişi projenin anlatılanlar kadar gerçek olmasının imkansız olduğunu iddia ederken Steve Ballmer’ın yaptığı açıklamalar kullanıcıların beklentilerini daha da fazla arttıracak cinsten.

Zdnet sitesinin haberine göre Steve Ballmer Colombia, Bogota’da CEOlara yaptığı açıklamada şunları söyledi:

” Natal televizyonunuzun üzerinde duracak olan bir mikrofon ve kameradan oluşan bir sistem. Natal sadece oyun oynamak için geliştirilmedi. Artık kumanda ya da herhangi bir oyun konsolu olmadan elektronik aletlerinizi kullanabileceksiniz. Örneğin kanal değiştirmek için ufak bir hareketiniz ya da sesli komutunuz yeterli olacak.”

Giydiğiniz formayı bile tanıyacak…

Xbox’ın genel müdürü Marc Whitten’ın da FastCompany’ye yaptığı röpörtaj bu haberi doğruluyor.

“Oyun oynamayı herkes beceremeyebilir. Bazıları konsolda çok iyi oyun oynarken bazıları oyun oynamak istemesine rağmen kontrollerden ve bir sürü tuştan ürküyor ya da bunu beceremiyor. Natal ile bunu tamamen ortadan kaldıracağız fakat yapacağımız sadece bu olmayacak.

Televizyon karşısına oturduğunuzda giydiğiniz formadan hangi takımı tuttuğunuzu anlayacak bir sistem düşünün. Ya da hakemin kötü bir kararına tepki verdiğinizde sesinizi tanıyarak bunu anımsayan ve sürekli kendini yenileyen bir teknolojiden bahsediyoruz…”

Natal tartışmaları süredursun bu açıklamalar beklentileri katlamaya yetiyor da artıyor bile…
Bilgi için: Microsoft

admin

ELE AVUCA SIĞMAZ MURAT ( EASM ) - RADYOCU - TV RADYO TLFN SANTRALi DiZi OYUN JENERiK PERFORE MAĞAZA iÇi TANITIM SESLENDiRMENi VE RADYO PROGRAMCISI

Yorumlar

  1. Gülnaz ( ESKi SEHiR ) dedi ki:

    insan zekasının binde birini kullanıp bunları yapıyorsa korkarımki bin tanesini kullansa hayatımızda neler değişir………………..