Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, Dj easm, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASM FUN CLUB, perfore, jenerik
  • +90 555 xxx xx xx
  • easm@easmurat.com

İki Rahminde İki Bebek Var

İki Rahminde İki Bebek Var

ABD’de İki Rahmi Olan Angie Cromar Adlı Kadın Dört Gün Arayla İki Ayrı Bebeğe Hamile Kaldı.

Tıpta çok nadir görülen bir durum olan çift rahim sendromu (uterus didelphys) olan Angie Cromar, bir mucizeyi yaşıyor.

ABD’nin Utah eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki Angie, dört günlük arayla iki farklı rahimde iki ayrı bebeğe hamile kaldı.

Birisi 39 günlük, diğeri 43 günlük olan bebekler ayrı zamanlarda dünyaya gelecek. Cromar, her iki rahminde de iki ayrı bebek taşıdığı için, 5 milyonda 1 görülen bir vaka olma özelliğini taşıyor.

Eşiyle birlikte bebeklerin doğmasını heyecanla bekleyen Cromar, daha önce doğum yapmış olmasına karşın ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını söyledi.

Cromar “Açıkçası biraz korkuyorum ama doktorlar her şeyin yolunda gideceğini söylüyor” dedi. Böyle bir durumun bugüne kadar 100 kereden bile az rastlandığını söyleyen doktorlar 1981 yılında da iki rahminde toplam üç bebeğe hamile kalan kadını hatırlattı.

Kadın bir rahminde ikiz bebekler, diğerinde ise daha sonra hamile kaldığı bebeği vardı. Kadın sorunsuz bir şekilde doğum yaparak bebeklerini dünyaya getirmişti.
KAYNAK : GazetePort.com

admin

ELE AVUCA SIĞMAZ MURAT ( EASM ) - RADYOCU - TV RADYO TLFN SANTRALi DiZi OYUN JENERiK PERFORE MAĞAZA iÇi TANITIM SESLENDiRMENi VE RADYO PROGRAMCISI