• +90 555 xxx xx xx
  • easm@easmurat.com

3G etiket arşivi

Fizik kurallarını alt üst eden gol

Libertadores Kupası ikinci tur mücadelesinde Corinthians ve Boca Juniors arasında oynanan rövanş karşılaşmasında Boca’da forma giyen Riquelme akıllara zarar bir gol kaydetti.

Sağ kanattan topu alıp süren Riquelme, kalecinin önde olduğunu farkedip güzel bir vuruşla topu ağlara gönderdi. Bu gol kupa tarihinin en iyi golleri arasındaki yerini aldı.

BİR GOL DE FRANSA’DAN
Fransa’nın Evian takımı oyuncusu Saber Khelifa, 59 metreden kaleciyi çaresiz bırakan bir gole imza attı.

Engin Günaydın EASM’nin Konuğu

Avrupa yakası, vavyen, muhteşem yüzyıl, galip derviş gibi birçok dizide filmde ve tiyatroda oynayan başarılı sanatcı Engin günaydın Turkcell’in reklam filmini seslendirmek için Aktif fm Stüdyolarındaydı Televizyon reklamının ses kaydını Alan Ele Avuca Sığmaz Murat ( EASM ) engün günaydınla keyifli bir sohbet yapıp radyodaki programınada ayak üstü konuk olmuştu !!!

easm kıbrıs

EASM Kıbrıs genç TV’de

KIBRIS GENÇ TV

KIBRIS GENÇ TV

KIBRIS GENÇ TV’de Seslendirmesini Ele Avuca Sığmaz Muratın Yaptığı ve Her akşam Haberlerinde Yayınlanan HAVA DURUMU SPONSORUNU Murat’ın sesinden Dinliyorsunuz DiREM LiMiTED’in Kıbrıs genç Tv deki Sponsorluğundan sonra Seslendirmen olarak Ele Avuca Sığmaz Murat’ı tercih ettiler.

– KIBRIS GENÇ TV [button link=”/muzik/genc_tv_seslendirme.mp3″ newwindow=”yes”] iNDiR[/button]


EASM – KIBRIS GENÇ TV TELEViZYON SESLENDiRMELERiNi iZLEEASMurat

Aliağa – Menderes

İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KocaoğluAliağa-Menderes hattında çalışacak trenlerden 6’sının halen Ankara-Eskişehir hattında deneme seferleri yaptığı, geri kalan 27 adet tren setinin ise direkt olarak İzmir’e getirileceğini söyledi. Kocaoğlu, hattın Güney aksındaki çalışmaların bu ay sonuna kadar tamamlanacağını, Temmuz ayına kadar da kuzeyde herhangi bir sorun kalmayacağını açıkladı. 

                           

İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Liman Arkası’ndaki yeni kent merkezinde zemin etüdü çalışmalarını tamamladıklarını açıklayarak, “Bu plan onaylandığı andan itibaren, bölgede 8-10 adet büyük inşaat birden başlayacak. Sadece 28 dönümlük bir yerde 300 milyon dolar civarında bir yatırım olacak. İş Bankası, Turyağ gibi şirketler yatırım için bekliyor. Oradaki patlama, İzmir için kalkınmayı da beraberinde getirecek” dedi
 İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nun 10. toplantısı, Tarihi Havagazı’nda gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun konuşmasıyla başlayan toplantıda kent gündemindeki konular, yatırımlar ve yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.
 
DFM yetkilileri İzmir’e geliyor
Toplantıda öncelikle Çin’in dünyaca ünlü otomotiv firması DFM’nin Türkiye’ye yönelik yatırım planları ve bu yatırımın İzmir’e çekilmesi konusunda gelinen son nokta hakkında bilgi veren Başkan Kocaoğlu, firma yetkilileriyle görüşmelerin olumlu yönde ilerlediğini söyledi. Başkan Aziz Kocaoğlu, sadece DFM’nin değil pek çok Çinli yatırımcının son dönemde İzmir’e yatırım yapma konusunda istekli olduğunu belirterek, “İzmir’e otomotiv yan sanayine ivme kazandıracak bir yatırımın gelmesi hepimizi gururlandıracaktır. İzmir sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da yatırım yapılabilecek en cazip kentlerinden biridir” diye konuştu. Firma yetkililerinin önümüzdeki günlerde İzmir’e geleceğine dile getiren Başkan Kocaoğlu, “Buraya yatırımı getirmek için herkes elinden gelen bütün çabayı gösteriyor” dedi.
 
“Hızlı tren hava yollarına rakip olacak”
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’e hükümet tarafından yapılacak otoyol ve hızlı tren projeleri ile ilgili olarak da Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’la görüş alışverişinde bulunduklarını açıkladı. Başkan Kocaoğlu, hızlı tren projesinin ulaşımı dönüştürecek ve hava yollarına rakip olabilecek bir altyapı yatırımı olduğunu vurguladı.
 
“İnciraltı ve Yeni Kent Merkezi İzmir’i uçurur”
İnciraltı’nın planlanması konusunda da açıklama yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, bu ayın 15’inde ve 22’sinde planlama kapsamında çeşitli kesimler ve bölge halkından bir toplantıyla görüş alınacağını söyledi. Artık İnciraltı’nın planlama zamanının geldiğini ve hatta geçtiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu şöyle devam etti:
“İnciraltı planlanmadıkça, bu kentte çok fazla şey yapılamaz. Kent merkezinde kalan 500 hektarlık Liman Arkası ile ilgili çalışmalarımız da bitti. Zemin etütleri tamamlandı. Şu an Bayındırlık İl Müdürlüğü Afet Masası’nda. Herhangi olumsuz bir durum da çıkmadı. Zaten İzmir’in tamamında tedbir alınmadan inşaat yapmak mümkün değil. Bu plan onaylandığı andan itibaren bölgede büyük bina olarak 8-10 adet inşaat birden başlayacak. Örneğin 28 dönüm bir yerde 300 milyon dolar civarında bir yatırım olacak. Bunun dışında İş Bankası, Turyağ vs. gibi şirketler yatırım için bekliyor. Oradaki patlama, İzmir için kalkınmayı da beraberinde getirecek”
 “Gediz’de görevimiz tamamlanıyor”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kurul üyelerine Gediz’in kurtarılması konusunda yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Gediz Nehri üzerinde denize dökülmeden önceki son arıtmayı 2 Nisan’da Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katıldığı törenle açtıklarını hatırlatan Başkan Kocaoğlu, bu ay içinde Kemalpaşa arıtmasının da açılmasıyla kendilerine düşen görevi tamamlamış olacaklarını söyledi.
 
“Viyadükler limana inecek”
Başkan Kocaoğlu, geçmişte Kordon Yolu Projesi kapsamında inşa edilen ancak projenin durdurulması sonrasında atıl durumda bekleyen viyadük ayaklarının limana indirilmesi konusunda da Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu üyelerini bilgilendirdi. Projenin hazır olduğunu belirten Başkan Kocaoğlu, İzmir Limanı’nın özelleştirilme sürecinin tamamlanmasının ardından ihaleye çıkılacağını söyledi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da projeyi desteklediğine dikkat çeken Başkan Aziz Kocaoğlu, “Sayın Bakan viyadükleri limana indirip bu işi temizlemekten yana” dedi. 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu İzmir Limanı’nın büyütülmesi ve kapasitesinin arttırılması konusunun da Bakanlığın planları arasında bulunduğunu vurgulayarak, bu projenin İzmir’in hızlı büyümesine önemli katkı sağlayacağını dile getirdi.
 
Aliağa-Menderes’te geriye sayım
Aliağa-Menderes hattında çalışacak trenlerden 6’sının halen Ankara-Eskişehir hattında deneme seferleri yaptığı, geri kalan 27 adet tren setinin ise direkt olarak İzmir’e getirileceğini söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, hattın Güney aksındaki çalışmaların bu ay sonuna kadar tamamlanacağını, Temmuz ayına kadar da kuzeyde herhangi bir sorun kalmayacağını açıkladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Mayıs-Haziran ayları içinde Güney aksında, Temmuz ayında ise kuzey aksında 15 dakikada bir deneme seferi yapılabileceğini müjdeledi. Açılış için ise 9 Eylül veya 29 Ekim tarihlerinden birini planladıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, 1 milyar 150 milyon TL harcanan projenin Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olduğunu söyledi. 

Kaynak : ALiAĞAEKSPRES GAZETESi

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren cep telefonlarına kontör yüklemek tarih oluyor

1 Nisan tarihinden itibaren cep telefonlarına kontör yüklemek tarih oluyor.
Cep telefonu kullanıcılarını canından bezdien kontör hesaplamaları artık tarih oluyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun kararı uyarınca artık karmaşık kontör hesapları yapmaktan kurtuluyoruz.

1 Nisan tarihinden itibaren cep telefonlarımıza artık kontör yerine ya dakika ya da para yükleyeceğiz. Bütün operatörler için geçerli olan bu karar uyarınca artık kaç kontöre kaç dakika konuşabileceğimizi hesaplamak zorunda kalmayacağız.

Mevcut kontörlü sistemde dakika başına düşen kontör miktarı; konuşmanın türüne, zamanına, hediye kontör olup olmamasına, seçilen tarifeye, aranan kişinin tarifisenine kadar pek çok farklı kritere göre değişiyor.

Yeni sistemde de bu kriterler geçerli olacak olmasına rağmen, hesabı kontör cinsinden değil doğrudan dakika ya da para üzerinden yapacağımız için konuşulan dakikayı kontöre çevirmek onu da seçilen tarifeye göre değişiklik gösteren kontör birim fiyatıyla çarpmak gibi karmaşık hesaplara gerek kalmayacak.

Böylece kiminle ne kadar konuştuğumuzun hesabımızı çok daha kolay tutabileceğiz.
Yeni sistem her türlü SMS ve MMS gönderiminde de geçerli olacak. Gönderilecek mesajlarda kontör hesabı yerine mesaj sayısı temel alınacak.Kontör hesabıyla çalışan ankesörlü telefonların yeni sisteme geçişinin sağlanabilmesi için de yılsonuna kadar süre tanındı.

Kaynak: http://cnetturkiye.com

Microsoft yeni MSN’i sunmaya başladı

Microsoft’un test ettiği yeni MSN’in tamamlanmış halini görün, özelliklerini keşfedin…

Microsoft son 10 yılın en büyük anasayfa tasarım değişikliğini yaptığını duyurarak MSN’in yeni yüzünü sergiledi. Microsoft yeni tasarımı kullanıcıların istekleri doğrultusunda hazırladıklarını belirtti.Yeni anasayfa kullanıcıların erişimine açılmaya başlandı ve önümüzdeki günlerde milyonlarca kullanıcının hizmetinde olacak.Yeni MSN’in tasarımın yanında sosyal ağlar ile daha sıkı entegre olduğunu, Facebook, Twitter ve Windows Live ile bağlantılı özellikler sunduğunu görmek mümkün.

İşte yeni anasayfa, özellikler ve bağlantı

MSN’in yeni özellikleri:
* TrendWatch – Twitter’da çok popüler olan konuları ön plana çıkartarak gösteriyor
* Hyper-local Tweets – Yaşadığınız bölgeye göre Twitter mesajları gösteriyor. Bu sayede yerel etkinlikleri takip edebiliyorsunuz.
* My Cities – 3 Şehre kadar takip listesine ekleyerek gelişmeleri takip edebiliyorsunuz.
* MSN Local – İlgili yerel bilgilerin de görüntülenmesini sağlıyor.
* Hotmail – Hotmail gelen kutunuzu MSN ansayfasında görebiliyorsunuz.

 

Internet Explorer 9

MS’in yeni bombası Internet Explorer 9, daha önceki sürümlerinden çok farklı bir özellikle geliyor.Internet Explorer 9’da HTML5 desteğinin geleceği konuşulmaya başlandı, bu IE8’den sonra dev bir değişim demek.
Bu bilgiler doğruysa IE9 en son standartlar için büyük bir atılım yapmakla kalmayacak, Apple’a da Flash ile savaşında destek çıkmış olacak. Internet Explorer dünyanın en tanınmış internet tarayıcı markası olarak büyük ağırlığa sahip. IE9 HTML5 desteklerse büyük kitleler Flash ile uğraşmayı bırakıp HTML5’e yönelecektir. Bununla birlikte IE’nin Flash desteğini kesmesi pek olası görünmüyor. İnternette büyük miktarda Flash içeriği var ve Microsoft olan sayfaları düzgün ve hızlı gösteren bir tarayıcı yapmak istiyor. Sonuçta uzun vadede Flash’tan HTML5’e geçişe büyük hız kazandırılabilir, ancak tekrar vurgulamak gerekiyor ki Apple’ın iPad’de yaptığı gibi Flash’ı engellemeyecektir. Ancak elbette bu konuda kesin ve detaylı resmi açıklamaları beklemek gerekiyor.

Kaynak: chip.com.tr

Norveç ve İsveç 4G’ye Geçti

Yıl içinde ilk 4G baz stasyonunu kuran ve denemelerini tamamlayan TeliaSonera, Stokholm ve Oslo’da hizmete başladı.

Geçtiğimiz aylarda, 2010’a kadar 4G’ye geçeceğini açıklayan cep telefonu operatörü TeliaSonera, verilen bu tarihten de önce Stokholm ve Oslo şehirlerindeki abonelerine 4G mobil internet servisi sunmaya başladı.

ARTIK 4G

“Müşterilerini 4G servisi veren dünyanın ilk operatörü olmaktan gurur duyuyoruz,” diyen TeliaSonera Başkanı Kenneth Karlberg, şirketin aldığı üçüncü lisansı ise İsveç ve Norveç’in ardından Finlandiya’da kullanmayı planlıyor. Bu iki şehirdeki altyapı için Ericsson ve Huawei şirketleri ile çalışan operatör, modem tedarikçisi olarak ise Samsung’dan yardım aldığını açıkladı.

3G’ye göre 10 kat daha yüksek bağlantı hızları sunan 4G (LTE) teknolojisinin, Avrupa’nın diğer ülkeleri ve Amerika’da 2011 yılından önce yaygınlaşması beklenmiyor. Türkiye için ise çeşitli operatörlerin yaptığı testler haricinde açıklanmış bir geçiş tarihi yok.
Kaynak: yahoyt

YENi YILINIZ KUTLU OLSUN

YENi YIL 2010

YENi YIL 2010

Aslında hep söylenen yeni yıl sözcükleri vardır, benimkisi Farklı Nasılmı ? Hemen söyliyeyim efendime işte yeni yılınız sağlık, mutluluk, huzur, para, sıhhat ve benzeri temenniler vardır genelde bunu her arkadaşınızdan duymuşsunuzdur yada sanatcılardan benim buyıl sadece tek bir dileğim var ve tek bir temennim var sanırım iyice Meraklandınız tamam söylüyorum 🙂 Sakin sakin olun 🙂 SADECE ve SADECE GEÇTiĞiMiZ YILI ARATMASIN Yeter 🙂 Mantıklı düşünürseniz sizde idrak edersiniz iyi kötü bi şekilde bir yıl geride kaldı, Hüzünleri sevinçleri zorlukları kolaylıklarıyla bişekilde bitti ama yeni yıl yaa ondan daha kötü olursa Allah göstermesin sağlığınızdan Sıhhatinizden olursanız onun için aman dikkat yeni yıldan öyle para pul ve benzeri şeyler dilemektense kötü giden Türkiye şartlarında herkeze şans dilemek vee GEÇTiĞiMiZ YILI aratmamasını beklemekten daha büyük bir dilek olamaz sanırım neyse daha fazla uzatmadan artık nokta koyayım cümlelerime 🙂 YENi YILINIZ KUTLU OLSUN TüM SEVENLERiM TüM HAYRANLARIM HEPiNiZi ÖPÜYORUM ( EASM )

Şahan Yine Alır Götürür

ŞAFAK SEZERKolpaçino filminin 22 Ocak’ta, Recep ivedik 3 ve Yahşi Batı arasındaki bir dönemde çıkacağını belirten Sezer, “işim zor” dedi.

Yahşi Batı’ya henüz gitmediğini ama gitmek istediğini söyleyen Sezer, “Cem Yılmaz herşeyi yapıyor. Adam istediğini yapıyor. Onu da getiriyor, bunu da getiriyor, herşeyi yapıyor… Dinazor getiriyor, bilmem ne getiriyor” diye konuştu.

Yılmaz’ın başarısının filmlerinin afişlerinden bile anlaşıldığını ifade eden Sezer, “Bakıyorsun afişleri bizden ayrı. Ayrı bir afişleri var. GORA’ya bakıyorsun, AROG’a bakıyorsun, Yahşi Batı’ya bakıyorsun, oradan Cem Yılmaz‘a puanı veriyorsun. Diyorsun ki ‘Adam farklı düşünüyor” şeklinde konuştu.

Şahan Gökbakar‘ın bambaşka olduğunu söyleyen Şafak Sezer, “Onun ne yaptığı, ne ettiği, o bambaşka bir şey… Şahan yine zaten alır götürür yani. Ben fragmanını gördükten sonra, alır götürür” diyerek Şahan’daki sempatikliğin de kimsede olmadığını ifade etti.