Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, Dj easm, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASM FUN CLUB, perfore, jenerik
  • +90 555 xxx xx xx
  • easm@easmurat.com

Facebook’ta yeni tuzak

Facebook’ta yeni tuzak

 

Facebook’ta hackerlar sizin ağzınızdan nasıl mesaj yazıyor; nasıl akrabalarınızı dolandırıyor?

Facebook’un sunduğu yeni imkanlar, sadece kullanıcıların hayatını kolaylaştırmakla kalmıyor; kötü niyetli kişilerin de işine yarıyor.

350 milyon kullanıcısıyla Facebook, hem sosyal açıdan, hem de güvenlik açısından önemli bir kitleyi etkiliyor. En son eklenen özelliklerden birisi olan, e-posta ile Facebook üzerinde mesaj yazma imkanı da bir güvenlik riski oluşturuyor.

Kullanıcılar Facebook hesaplarına girmek zorunda kalmadan kolayca mesaj yazabiliyor. İşte bu yüzden kullanıcının e-posta adresinin kontrolünü ele geçiren bir saldırgan, Facebook’a bile girmeden kullanıcının hesabına ne isterse yazabiliyor.

Bu tür olaylarda, kullanıcının ağzından iş ve aile çevresine hakaretler, saldırılar düzenleniyor. Bu sosyal açıdan zararlı, ama daha kötüsü de var. Bu tür özel mesajlar ile kişinin çevresinden acil bir sağlık durumu için, belirli bir hesaba para yatırmaları isteniyor. Böylece kişinin çevresi dolandırılmış oluyor.

Bu tehlikeden korunmanın en temel yolu ise e-posta hesabının güvenliğini sağlamaktan geçiyor.

KAYNAK : veteknoloji

admin

ELE AVUCA SIĞMAZ MURAT ( EASM ) - RADYOCU - TV RADYO TLFN SANTRALi DiZi OYUN JENERiK PERFORE MAĞAZA iÇi TANITIM SESLENDiRMENi VE RADYO PROGRAMCISI