Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, voice, voiceover, turkishvoice, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASMurat, perfore, jenerik, radyo, cıngıl
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

Facebook’ta yeni tuzak

 

Facebook’ta hackerlar sizin ağzınızdan nasıl mesaj yazıyor; nasıl akrabalarınızı dolandırıyor?

Facebook’un sunduğu yeni imkanlar, sadece kullanıcıların hayatını kolaylaştırmakla kalmıyor; kötü niyetli kişilerin de işine yarıyor.

350 milyon kullanıcısıyla Facebook, hem sosyal açıdan, hem de güvenlik açısından önemli bir kitleyi etkiliyor. En son eklenen özelliklerden birisi olan, e-posta ile Facebook üzerinde mesaj yazma imkanı da bir güvenlik riski oluşturuyor.

Kullanıcılar Facebook hesaplarına girmek zorunda kalmadan kolayca mesaj yazabiliyor. İşte bu yüzden kullanıcının e-posta adresinin kontrolünü ele geçiren bir saldırgan, Facebook’a bile girmeden kullanıcının hesabına ne isterse yazabiliyor.

Bu tür olaylarda, kullanıcının ağzından iş ve aile çevresine hakaretler, saldırılar düzenleniyor. Bu sosyal açıdan zararlı, ama daha kötüsü de var. Bu tür özel mesajlar ile kişinin çevresinden acil bir sağlık durumu için, belirli bir hesaba para yatırmaları isteniyor. Böylece kişinin çevresi dolandırılmış oluyor.

Bu tehlikeden korunmanın en temel yolu ise e-posta hesabının güvenliğini sağlamaktan geçiyor.

KAYNAK : veteknoloji

Önceki Haber
Devrim Gibi Buluş
Sonraki Haber
Milyar dolarlık Türk icadı

Bu haber 3 Şubat 2010 Çarşamba tarihinde ve 18:42:00 saatinde tarafından Genel kategorisine yazılmış, şuana kadar da 619 kişi gördü. ve Yorum yapılmamış