Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, voice, voiceover, turkishvoice, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASMurat, perfore, jenerik, radyo, cıngıl
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

Ata Demirer’in Klarnet Sevdası

Demirer, Eyvah Eyvah Filminin İkincisi İçin Bozcaada’da Klarnet Çalışıyor.
Usta müzisyen Serkan Çağrı, şu sıralar ikincisi çekilen ‘Eyvah Eyvah’ filminde ‘Hüseyin Badem’i canlandıran Ata Demirer’in klarnet hocası… içindeki klarnet tutkusunu ‘Eyvah Evyah’ ile dışa vuran Demirer, GÜNAYDıN için Serkan Çağrı’nın sorularını yanıtladı.

Ata Demirer, ‘hocası’ Serkan Çağrı’ya ‘tutkuyla bağlı olduğu’ klarnetle ilgili şu yorumu yaptı:

“Çok kaprisli bir sazdır! Biraz gazın vardır çalamazsın, miden Kaynar çalamazsın, çok sigara içersen çalamazsın, karnın toktur çalamazsın… Klarnet nazlıdır…”

Klarnet tutkusunun nereden geldiğinden de bahseden Ata Demirer, “Klarneti konservatuvardayken çok çalmak istemiştim ama o zaman param yoktu… Klarnet pahalıydı, ut çaldım. Ondan sonra hep içime ukde oldu; ‘Eyvah Eyvah’ı yazınca, karaktere klarnet çaldırmak istedi canım… Klarnet çok güçlü, yönlendirilebilen bir saz. Sonra Serkan Çağrı ve babası Fevzi Çağrı’yla tanıştım. Onlar klarnetle sevişmemi sağladılar” dedi.
KAYNAK : TelevizyonGazetesi.com

Önceki Haber
Reklam İçin Asansörde Seviştiler
Sonraki Haber
Şükrü’nün Şaşırtan Mesleği

Bu haber 10 Eylül 2010 Cuma tarihinde ve 11:02:41 saatinde tarafından Genel kategorisine yazılmış, şuana kadar da 603 kişi gördü. ve Yorum yapılmamış