Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, voice, voiceover, turkishvoice, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASMurat, perfore, jenerik, radyo, cıngıl
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

Güzelhisar Keşkek Şenliği

Tarihi Aliağa ilçe merkezinin kuruluşundan daha eski olan, Aliağa’nın en eski yerleşim birimi Güzelhisar Köyü’nün Geleneksel Keşkek Günü’nün 13.sü Güzelhisar Çamlık Tepe’de yapıldı.
Güzelhisar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği ile Köy muhtarlığının ortaklaşa organize ettiği etkinlikte; dev kazanlarda 100 kilo buğdaydan keşkek karıldı, şenliğe katılan binlerce kişiye ikram edildi.
Yüzlerce vatandaşın katılımı ile Çamlık Tepe’de gerçekleşen Şenlik’de; Piyanist Alper’in klavyesi ve Aktif FM’in DJ’lerinden Ele Avucu Sığmaz Murat’ın ( EASM ) sunumuyla çoşan misafirler, biribirinden güzel çaldıkları Müziklerle ve oyun havaları eşliğinde gençler bol bol eğlendi.
Keşkek Günü, hem insanların piknik yaparak bol bol eğlenmelerine hem de Aliağa ve Aliağa dışında yaşayan Güzelhisarlılar’ın buluşmasına vesile oldu.
Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik, Eşi Zenep Keklik, CHP, MHP İlçe Başkanları ve yöneticileri, Belediye Başkan Yardımcıları M.Nurettin Bayrav ile Uğur Eren, İl Genel Meclisi üyeleri, belediye Meclisi üyeleri, Aliağa’daki bazı demokratik kitle örgütlerinin yöneticileri, köy ve mahalle muhtarlarının yanısıra yüzlerce Güzelhisarlı ve Güzelhisarı sevenlerin katıldığı Keşkek Günü’nde; hem insanlar piknik yaptılar hem de bol bol eğlendiler.

Keşkek Günü, Aliağa ve Aliağa dışında yaşayan Güzelhisarlılar’ın buluşmasına vesile oldu.
Güzelhisar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (GÜZELDER) Başkanı Süleyman Karadayı, 12 yıldan bu yana düzenlenmekte olan Keşkek Günü’nün her geçen gün yöre köylere örnek olduğunu ifade etti.
Güzelhisar Derneğinin, 1998 yılında kurulduğundan bu yana halkdan aldığı güçle Güzelhisar Köyünün tanıtımı ve güzelleştirilmesi için çalışmalar yaptığını, bundan sonra da devam edeceğini belirtrek, katılan tüm konuklara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ERDENİZ ‘KEŞKEK GELENEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’
Keşkek geleneğinin düğün yemeğinden geldiğini hatırlatan Güzelhisar Köyü Muhtarı Mustafa Erdeniz “Eski düğünlerin artık yapılmamasından dolayı keşkek geleneğimiz ortadan kalkmaya başlamıştı. Bizler bu geleneği yıllarıdır halkımızla beraber bir şenliğe dönüştürerek hem unutulmamasına, hem de köyümüzün tanıtılmasına yardımcı olmaktayız” dedi.
Muhtar Erdeniz, konuşmasını “Bölgemiz, sanayi bölgesi olmasından dolayı göç almıştır. Köyümüze bu nedenle yerleşen her ailenin artık Güzelhisarlı olduğu ve köyümüz için yapılan işlerde ayrım yapılmaksızın muhtarlığımızla sivil toplum kuruluşlarımızla, köy gençliğimizle ve halkımızla dayanışma içerisinde yapmaktayız. Bu konuda çevremize örnek de olabiliriz. Çünkü bizler insana değer veren kişileriz” diye tamamladı.
Konuşmaların ardından Gazi İlköğretim İlkokulu ile Güzelhisar Halk Dansları toplulukları gösteriler yaptılar.
Yüzlerce vatandaşın katılımı ile Çamlık Tepe’de gerçekleşen Şenlik’de; Piyanist Alper’in klavyesi ve Aktif FM’in DJ’lerinden Ele Avucu Sığmaz Murat’ın biribirinden güzel çaldıkları oyun havaları eşliğinde gençler bol bol eğlendi.
Şenlikte ayrıca Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi Kadın Komisyonu üyeleri üzerinde ‘SENDİKALI OL’ yazılı Ti-şörtler ile çalışanları örgütlenmeye teşvik ettiler.

KAYNAK : ALiAĞAEXPRESS GAZETESi

Önceki Haber
Eurovision 2010
Sonraki Haber
İnternet 3 lira olacak

Bu haber 25 Mayıs 2010 Salı tarihinde ve 14:31:59 saatinde tarafından Genel kategorisine yazılmış, şuana kadar da 1.030 kişi gördü. ve 1 Yorum yapılmış