Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, voice, voiceover, turkishvoice, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASMurat, perfore, jenerik, radyo, cıngıl
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

Rock Tarzı “İlahi”

Solistliğini Erhan Güleryüz’ün yaptığı Ayna Grubu, Rock tarzında TRT için Ramazan ayına özel bir ilahi klibi hazırladı.

Grubun müzik tarzını ve kullandığı enstrümanları değiştirmeden yorumladığı ‘Can Ellerinden Gelmişem’ isimli ilahiye çektiği klip, TRT ekranlarında izleyiciyle buluştu.

Grubun solisti Erhan Güleryüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sinema yönetmeni Onur Ünlü’nün çektiği klibin Ramazan ayının anlamına ve duygusuna hitap ettiğini söyledi.

Daha önceki yıllarda birçok müzisyenin Ramazan’la ilgili ilahiler, bu aya özel şarkılar seslendirdiğini dile getiren Güleryüz, ‘Bize de geldiler (böyle bir klip çeker misiniz?) dediler. Bizde çok mutlu olduk ve projeye katıldık’ dedi.
Grubun müzik tarzının dışına çıkmadan ‘Can Ellerinden Gelmişem’ adlı ilahiye klip hazırladıklarını anlatan Güleryüz, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘Klip yayınlandıktan sonra geri dönüşler olumlu yönde oldu. Format itibariyle ilahilerin günümüz müzik alt yapısıyla seslendirilmesi çok güzel tepkiler aldı. Aslolan gençlerin bu tarzdan uzak kalmaması. Onlar için de güzel bir çalışma oldu diye düşünüyoruz.

Sevgili Onur Ünlü, 2 yıldır Ramazan’da bu projeleri hayata geçiriyor, kendisini tebrik ediyorum ayrıca TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’i cesaret gerektiren bu çalışmadan ötürü kutluyorum.’

Güleryüz, 1950’li yıllarda birçok müzisyenin farklı inanç ve dinlerden bu tür ilahileri seslendirdiğini ifade ederek, ‘Biz de Onur’un teklifi üzerine bu ilahiyi seslendirdik. Samimi olarak bu projede yer aldık. Gelen tepkiler o kadar sıcak ki genç müzisyenlerin de bu eserlerden uzak kalmaması gerekiyor diye düşünüyorum’ diye konuştu.

Yorumladıkları ilahinin seçimini yönetmen Ünlü’nün yaptığını anlatan Güleryüz, ‘Bu ilahiyi okurken o manevi atmosferi hissettik. İlahinin soundunun belirlenmesinde zorluk yaşadık. Yaklaşık 1 aylık çalışmanın sonucunda sound belli oldu’ dedi.

Güleryüz, ilahi ritmini rock soundu bir müziğin içine yerleştirmenin zor olduğunu, ancak buna değdiğini ifade etti.

Öte yandan proje kapsamında Bora Ebeoğlu ‘Yusufu Kaybettim’, Murat Çelik ‘Yanmaktan Usanmasam’ isimli ilahilere klip çekti.
KAYNAK: Anadolu Ajansı

Önceki Haber
Var Mısın Yok Musun Aşıkları Evlilik Hazırlığı Yapıyor
Sonraki Haber
Satılık Ceset Aranıyor

Bu haber 23 Ağustos 2010 Pazartesi tarihinde ve 09:04:38 saatinde tarafından Genel kategorisine yazılmış, şuana kadar da 781 kişi gördü. ve Yorum yapılmamış