Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, voice, voiceover, turkishvoice, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASMurat, perfore, jenerik, radyo, cıngıl
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

FarmVille, Facebook’tan ayrılıyor

Popüler internet oyunu FarmVille ile facebook’un birlikteliği para konusunda yaşadıkları tartışma nedeniyle bitme noktasına geldi.

 facebook, şirketlerin sitedeki uygulamaları aracılığıyla yaptığı tüm finansal işlemlerden yüzde 30 komisyon almaya karar verdi. Bu düzenleme FarmVille’in yaratıcısı Zynga şirketinin tepkisini çekti. Zynga’nın facebook’u terk etme tehdidinde bulunduğu belirtilirken, facebook’un da Zynga’yı gözden çıkarmaya hazır olduğu söylendi.

Oyuncuların kendi çiftliklerini inşa ettikleri FarmVille’in “Farm Cash” adlı kendi para birimi bulunuyor. Kullanıcılar “Farm Cash” karşılığında gerçek para yükleyerek eşyalar alabiliyor. Oyunun bu şekilde yaratıcısına yıllık 150 milyon dolarlık gelir sağladığı tahmin ediliyor.

KAYNAK : Milliyet

Önceki Haber
MSN tarih oluyor
Sonraki Haber
Anne sesinin mucizesi

Bu haber 30 Mayıs 2010 Pazar tarihinde ve 11:40:11 saatinde tarafından Genel kategorisine yazılmış, şuana kadar da 665 kişi gördü. ve Yorum yapılmamış