15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

Nilay Dorsa EASM’nin Konuğu

 

Nilay dorsa EasmuratiZMiR Karşıyakalı Manken ve Model NiLAY DORSA, ELE AVUCA SIĞMAZ MURAT’IN Programına katıldı Bu Maxisingle için 2 yıldır çalıştığını ve 7Ay gibi bi hummalı ve yoğun bi çalışma sonucunda Tüm beach ve Clublarda ve Radyolarda çalınan bu Maxisingle ortaya çıktı diye konuştu. Bu albümde Elektronik müzik olarak hazırladıklarını ifade eden nilay dorsa Ele Avuca Sığmaz Muratla keyifli bi sohbet geçirdi Yayının tekrarını Hafta sonu dinleyebilirsiniz Nilay hanıma mankenlik ve modellikten sonra müzik aleminde de başarılar dileyen EASM, Şu şarkıyıda ben söyleseydim dediğiniz şarkı varmı sorusuna Nilay hanım TARKANIN Sevdanın son vuruşu şarkısını ve sözlerini çok beğeniyorum keşke demiyorum ama ben söylemek isterdim dedi. EASM Size hangi Şarkıyı çalalım diye sorunca Nilay dorsa CEZA istedi. Keyifli bi röportaj oldu.
Nilay Dorsanın Biyografisi :
Gözlerimi dünyaya açtığım ilk günden itibaren çok uysal çok kendi halinde bi bebekmişim!Bugün manken olacağım taaa o zamanlardan belliymiş! Çıtı pıtı bir kız….. süslü püslü geçen bebeklik yıllarım….

Çocukluğum ve okul yıllarım İzmir’de geçti….Okulda en sevdiğim ders Türkçe’ydi!Sınıfta şiirleri hep ben okurdum! Diksiyonum öğretmenlerim tarafından beğenilirdi!Hele kompozisyon hazırlamak benim için en büyük keyifti!Sınıftaki en güzel yazı yazan öğrenciydim!Arkadaşlar arasındaki lakabım ”safinaz!”dı….

Ortaokula geldiğimde o uysal kız gitmiş yerine cıvıl cıvıl çılgın bir genç kız gelmişti!Bu dönemde dansa karşı bir ilgim olmuştu!Annem çalışan bir hanım olduğundan evde bütün gün yalnız olurdum!Belki can sıkıntısından belki de meraktan annemin kıyafetlerini topuklu ayakkabılarını giymeye bayılırdım!Ben de o saç fırçasından mikrofon yapma modasına uyanlardandım!Hele makyaj yapmak benim için en vazgeçilmezdi! Saatlerce aynanın karşısına geçer şarkı söyler dans ederdim! Tüm bu showlarımı başkalarının yanında yapmaktan da hiç çekinmezdim! İnanılmaz gözlemci bi yapıya sahiptim!İnsanların mimiklerini,hareketlerini hemen kapar sonra da taklitlerini yapardım!Sanki evin küçük assolisti,dansözü yada komedyeniydim….Kısacası evin neşe kaynağıydım!Ailem yeteneklerimi keşfettikçe o alanda ilerlemem için ellerinden geleni yaparlardı!Kısa bir süre sonra gitar kurslarına başladım!Ancak çalmaktan ziyade o gitarla yolda yürümek ve tüm bakışları üzerime çekmektan hoşlanıyordum!Bu yıllarda bende ileride yapacağım meslekle ilgili kararsızlık içerisindeydim!Bir gün şarkıcı olmak istiyordum… bir gün doktor… bir gün öğretmen ….Hiç unutmam sınıftan aldığım tebeşirlerle evde ranzamı sınıf tahtası yapar arkadaşlarımı toplar öğretmencilik oynardım!Onlar öğrencilerim olurdu ben öğretmen….. Liseye geldiğimde artık dikkat çeken bi kız olmuştum!İlgi çekmekten tüm bakışların üzerimde olmasından inanılmaz mutlu oluyordum!Okulun voleybol takımındaydım!Bu yıllarda etrafımdakilerden devamlı övgüler alıyor “neden sen manken olmuyorsun?” şeklinde sorularla karşılaşıyordum! Yaz tatilindeydim…. Zaman geçirmek için çalışmaya başladım!

Vitrin mankenliği yaparak ilk paramı kazandım!Benim için çok eğlenceli günlerdi!İlk keşfedilişim burada gerçekleşti!Bir gün içeriye çok alımlı çok güzel bi bayan girdi! Alışveriş yapmaya başladı! Sanırım dikkatini çekmiş olmalıyım yanıma yaklaşıp bana ”manken olmak ister misin?” dedi ve hayatımı bambaşka bir yöne sokmuş oldu!

Ertesi günü beni İzmir’li ünlü modacı Ertan Kayıtken’le tanıştırdı!Mankenlik hayatım bu tanışmayla başlamış oldu!O günden sonra günlük tutmaya başladım!Artık İzmir’deki tüm defilelerde yer almaya başlamıştım!

Podyum hakimiyetim ve yürüyüşüm çok beğeniliyordu!Hemen hemen tüm defilelerde en ön planda yer alıyordum!Çalıştığım ajanslar ”Nilay bir gün bu düzgün ve uzun bacakların sayesinde çok iyi yerlere geleceksin!” diyorlardı!

Bir süre sonra İzmir’in yerel bi tv kanalında bir program sunmaya başladım……Bir şarap firmasının özel takvim çekimlerinde yer aldım….

Daha sonra Best Model Of Turkey yarışmasına katılarak 3.cülük ünvanını elde ederek artık tescilli bir manken olup mesleğimde bir adım daha ilerlemiş oldum!Sanırım oğlak burcunun disiplinli,mükemmelliyetçi ve hırslı özelliklerine fazlasıyla sahiptim!Yarışma sonrası İstanbul’a yerleşmeye karar verdim!Tüm bunları yaparken ailem hep yanımdaydı!Beni herzaman desteklediler….. E bundan sonrasını artık biliyorsunuz! Defileler,katalog çekimleri,fuarlar,açılışlar,tanıtımlar,festivaller,sunuculuk,
sunduğum magazin ve yarışma programları,djlik,manken eğitmenliği,klip dizi çekimleri,tiyatro oyunları,radyo programcılığı , yazarlık ve tabii ki sağlam adımlarla ilerlediğim kariyerime eklediğim “AFRODİZYAK” adlı maxi single çalışmam.

Eeee daha ne olsun…..Durmak yok Nilay…..Başarının aşığı ben…..İşinde en iyisi için devam……

NİLAY DORSA

nilay dorsa dan sansasyonel klip – aşk plajı-yeni | EASM

Önceki Haber
Ülke TV’de çok konuşulacak hata
Sonraki Haber
Tarkan’ın 2010 Albümü “Adımı kalbine yaz”

Bu haber 19 Temmuz 2010 Pazartesi tarihinde ve 13:38:54 saatinde tarafından EASM kategorisine yazılmış, şuana kadar da 1.074 kişi gördü. ve Yorum yapılmamış