Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, voice, voiceover, turkishvoice, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASMurat, perfore, jenerik, radyo, cıngıl
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

Norveç ve İsveç 4G’ye Geçti

Yıl içinde ilk 4G baz stasyonunu kuran ve denemelerini tamamlayan TeliaSonera, Stokholm ve Oslo’da hizmete başladı.

Geçtiğimiz aylarda, 2010’a kadar 4G’ye geçeceğini açıklayan cep telefonu operatörü TeliaSonera, verilen bu tarihten de önce Stokholm ve Oslo şehirlerindeki abonelerine 4G mobil internet servisi sunmaya başladı.

ARTIK 4G

“Müşterilerini 4G servisi veren dünyanın ilk operatörü olmaktan gurur duyuyoruz,” diyen TeliaSonera Başkanı Kenneth Karlberg, şirketin aldığı üçüncü lisansı ise İsveç ve Norveç’in ardından Finlandiya’da kullanmayı planlıyor. Bu iki şehirdeki altyapı için Ericsson ve Huawei şirketleri ile çalışan operatör, modem tedarikçisi olarak ise Samsung’dan yardım aldığını açıkladı.

3G’ye göre 10 kat daha yüksek bağlantı hızları sunan 4G (LTE) teknolojisinin, Avrupa’nın diğer ülkeleri ve Amerika’da 2011 yılından önce yaygınlaşması beklenmiyor. Türkiye için ise çeşitli operatörlerin yaptığı testler haricinde açıklanmış bir geçiş tarihi yok.
Kaynak: yahoyt

Önceki Haber
Televizyon Arkası Bilgisayarı
Sonraki Haber
Kök hücreden üretilen kıkırdak nakli

Bu haber 30 Ocak 2010 Cumartesi tarihinde ve 14:35:24 saatinde tarafından Genel kategorisine yazılmış, şuana kadar da 549 kişi gördü. ve Yorum yapılmamış