Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, voice, voiceover, turkishvoice, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASMurat, perfore, jenerik, radyo, cıngıl
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

Televizyon Arkası Bilgisayarı

PiixL adlı girişimci şirket, düz ekran televizyonlarına arkasına monte edilebilen yeni bir bilgisayar tipi üretti.

PiixL , girişimci ruha iyi bir örnek getirerek düz ekranlı televizyonların arkasına saklanabilen yeni bir bilgisayar tipi geliştiridi. Televizyonları duvara monte etmeye yarayan standart bağlantı noktalarında yardım alarak panelin arkasına asılabilen bu yeni model, PiixL EdgeCenter 3770 adını taşıyor.

TV BiLGiSAYAR

Film izlemek, müzik dinlemek veya internetten akışkan video görüntülemek gibi işlerin çok daha üzerinde uygulamalara bile imkan veren sistem, en az bir masaüstü bilgisayarın sahip olduğu donanım özellikleri ile geliyor. Panel formunda üretildiği için hayli geniş alana sahip olan model, sadece 30 mm inceliğinde kalmayı başarıyor. PiixL EdgeCenter’ın donanım özellikleri şöyle:

* Intel Core 2 Duo 3 GHz’den başlayıp, Core i7 ve Xeon’a kadar giden işlemci seçenekleri
* 4 GB ile başlayıp, 24 Gb’a kadar artırılabilen DDR3 1333 MHz bellek
* Radeon HD 5850 1GB grafik kartı (en düşük seçenek)
* 2TB depolama alanı
* Blu-ray yazıcı
* DVB-T TV alıcısı
* Logitech’in çeşitli bilgisayar aksesuarları (kablosuz klavye, fare vbg.)

Windows 7 Ultimate 64-bit işletim sistemi yüklü olarak gelen EdgeCentre, donanımından da anlaşılabileceği gibi bir bilgisayardan beklenen her türlü işi yapabilecek kapasitede. Tüm bu özellikleri bir de ince ve hafif sayılabilecek bünyeye sığrıdıp televizyonun arkasına gizlemeyi başaran PixxL, karşılığını fazlasıyla almak niyetinde. EdgeCentre 3770 için 4 bin ile 14 bin dolar fiyat aralığı belirleyen şirket, icat etmiş sayılabileceği bu yeni tip bilgisayara gelecek siparişleri bekliyor.

Kaynak: yahoyt

Önceki Haber
Core i3 El Altından Satışa Çıktı
Sonraki Haber
Norveç ve İsveç 4G’ye Geçti

Bu haber 30 Ocak 2010 Cumartesi tarihinde ve 14:23:42 saatinde tarafından Genel kategorisine yazılmış, şuana kadar da 506 kişi gördü. ve Yorum yapılmamış