Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, voice, voiceover, turkishvoice, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASMurat, perfore, jenerik, radyo, cıngıl
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

Öldü, Dirildi, Öldü İddiası

Öldükten Bir Gün Sonra Ses Gelince Açılan Mezardan Canlı Çıktı’ İddiası Yakınlarını Heyecanlandırdı.

Şanlıurfa’da, kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren ve dün öğle saatlerinde toprağa verilen 37 yaşındaki İbrahim Halil Acaba’nın mezarı, bugün dua okuyan anne ve kız kardeşinin ‘Mezardan sesler geliyor’ demesi üzerine açıldı. Mezarında oturur vaziyette bulunduğu ileri sürülen ve hastaneye götürülen Acaba’nın ölü olduğu anlaşıldı. Mezarda diri olduğu ileri sürülen Acaba’nın cesedi otopsi için morga konulurken, iddia üzerine polis mezarlıkta inceleme başlattı.
Manifaturacılık yapan 37 yaşında evli ve 3 çocuk babası olan İbrahim Halil Acaba, dün sabah saat 05.00 sıralarında Veysel Karani Mahallesi’ndeki evinden göğüs ağrısı şikayetiyle yakınları tarafından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Acaba, acil serviste yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Kalp krizinden öldüğü belirtilen ve ölüm raporu hazırlanan Acaba, yakınları tarafından dün öğle namazının ardından Onikiler Mahallesi’nde bulunan Mezarlıkta toprağa verilirken, yakınları da aynı mahallede bulunan Ubeydullah Camii’nde taziyeleri kabul etmeye başladı. 

MEZARDAN SES GELİYOR

Yaşananların ardından annesi Zeynep ve kız kardeşi Yıldız Acaba, bu sabah dua etmek için İbrahim Halil Acaba’nın mezarının başına gitti. Anne-kız birlikte dua ettikleri sırada mezardan sesler geldiğini duyunca durumu yakınlarına bildirdi. Anne-kızın bu iddiasını duyan yakınları ve mezarlıkta bulunan bazı belediye işçileri, Acaba’nın mezarını açmaya başladı. Mezarı açılan ve iddialara göre oturur vaziyette burnundan kan gelen Acaba, otomobille Ortadoğu Sağlık Merkezi’ne götürüldü.

YAŞAM BELİRTİSİ YOK

Mezardan çıkarılan Acaba, acil servise getirilirken, olayı duyan çok sayıda yakını da hastaneye koştu. yakınlarının gelmesiyle acil servisin önü ana baba gününe dönerken, mezardan sağ çıktığı iddia edilen Acaba’nın yapılan kontrolünde ise yaşamadığı belirlendi. Dirildiği iddia edilen Acaba’ya müdahale eden hastane doktorlarından Cem Su, hiç bir yaşam belirtisi bulunmayan hastanın mezarda canlandığına dair bulguya rastlamadıklarını söyledi. Acaba’nın cesedi, yaşamadığının belirlenmesinin ardından, iddialar üzerine savcılık talimatıyla otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi.

‘MEZARDA OTURUYORDU’

Acil servis önünde bekleyen ve ‘Yaşamıyor’ denilmesine kızan Acaba’nın yakınları, yaşananları şöyle anlattı:

“Dün kalp krizi geçirip öldüğünü duyunca, Onikiler Mezarlığı’na defnettik. Taziyelerini kabul ederken, bu sabah anne ve kız kardeşi mezarlığa dua okumaya gidiyor. Orada ses geldiğini duyunca dirildiğini söylediler, mezarlıkta belediye işçileri ve duyunca biz koştuk. Üzerindeki toprağı çıkarıp, mezarı açtık. Oturur gibi duruyordu, gözünden yaş akmıştı ve burnu kanıyordu. Kan kefeninin çeşitli noktalarına dağılmıştı. Biz hemen otomobille hastaneye götürdük. Fakat burada yaşamadığı söylendi ama onu çıkardığımız sırada mezarda kurtulmaya çalışır şeklinde görüntüsü vardı” dedi.

Acaba’yı mezardan çıkardığını söyleyen belediye temizlik işçisi Mehmet Coşkun ise, “Mezarlıkta temizlik yaparken, dün gömülen kişinin dirildiği söylendi. Yakınlarıyla birlikte mezarı kaldık, sonra ben girip dışarı çıkardım. Oturur vaziyette duruyordu, kefeni açtığımızda ağlamış gibi gözyaşları vardı ve burnu kanamıştı. Sonra hastaneye götürdüler ve öldüğünü duydum” dedi.

MEZARLIKTA İNCELEME YAPILDI

Acaba’nın cesedi otopsi için morga konulurken, polisler de olayla ilgili inceleme başlattı. Yaşananların ardından Acaba’nın çıkarıldığı mezar yeniden defin için hazırlanırken, Onikiler Mezarlığı’na gelen polisler de inceleme başlattı. Polisler, mezarlık çevresini, içini ve mezar taşlarını inceleyip fotoğraflarken, olay sırasında bulunan kişilerin de bilgisine başvurdu.

YENİDEN DEFNEDİLECEK

Yakınlarını heyecanlandıran ve Onikiler Mahallesi ile olayı duyan kentte ‘Mezarda dirildi’ söylentisi ile günün konusu olan Acaba, otopsinin tamamlanmasının ardından yeniden defnedileceği bildirildi. Taziye evinde ruhuna dualar okunan Acaba’nın, İkindi namazının ardından düzenlenecek tören ile yeniden çıkarıldığı mezar yerine defnedileceği kaydedildi.

KAYNAK : Hasan KIRMIZITAŞ – Ali LEYLAK – ŞANLIURFA / DHA

Önceki Haber
Daum Sayfası Kapandı
Sonraki Haber
Aşk-ı Memnuda Final

Bu haber 25 Haziran 2010 Cuma tarihinde ve 23:35:24 saatinde tarafından Genel kategorisine yazılmış, şuana kadar da 963 kişi gördü. ve Yorum yapılmamış