Ele Avuca Sığmaz Murat, easm, easmurat, Murat Körpe, Seslendirmen, Radyo Programcısı, voice, voiceover, turkishvoice, izmirli djler, izmir radyosu, Murat, Dj, Murat, EASMurat, perfore, jenerik, radyo, cıngıl
15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.easmurat.com 300 0

Şener şen Yıllardır Bu Filmi Bekliyordu!

Şener Şen, Oyunculuk Kariyeriyle İlgili Büyük Bir Hayalini Gerçekleştirmeye Hazırlanıyor.

 

Şen, yıllardır oynamak istediği Mimar Sinan filmini nihayet hayata geçiriyor

Cem Yılmaz’la başrol oynadığı yakın dostu Yavuz Turgul’un “Av Mevsimi” filmini geçen ay tamamlayan Şen, yıl sonunda da proje fikri kendisine ait “Koca Sinan” filminde Mimar Sinan’ı canlandıracak.

ırmak çalışıyor

Şen Most Productions’ın yapımcılığını üstleneceği filmi yazıp yönetmesi için Çağan ırmak’a teklif götürdü. “Prensesin Uykusu” isimli sinema filmini tamamlayan ırmak ise şu günlerde kendisini çok heyecanlandıran bu dev bütçeli projenin senaryosu üzerine çalışıyor.

Filmde Süleymaniye Camii’nin yapımı sırasında Mimar Sinan ile Kanuni arasındaki çekişme konu edilecek. Fazıl Hayati Çorbacıoğlu’nun aynı adlı Oyunundan beyazperdeye aktarılacak olan “Koca Sinan”da Hürrem Sultan’ı ise Nurgül Yeşilçay canlandıracak. Yeşilçay, şimdiden başrolünü Murat Yıldırım’la paylaştığı “Aşk ve Ceza” dizisinin yapım şirketi TMC Film’den yılbaşına doğru çekeceği film için izin aldı.

‘Beni en çok çeken iktidar ve sanatçı arasındaki çekişme’

Filmi kendisine Şener Şen’in teklif ettiğini ve Mimar Sinan’ı karakterini Şen’in oynayacağını belirten Çağan ırmak şunları söyledi: “Fazıl Hayati’nin Oyununda beni en çok çeken iktidar ve sanatçı arasındaki çekişme oldu. Süleymaniye’nin yapım süreci… Bir yanda cihan padişahı, bir yanda özgürlüğünü isteyen bir sanatçı, bir yanda Hürrem Sultan, bir yanda da hızla boşalan bir hazine… Çok güzel, çok gerilimli bir hikâye. Yapımcım Mustafa Oğuz’la konuştum, Most Production olarak bir yıl önce Oyunun sinema haklarını satın aldı. Bu çok büyük bir iş. Belki bir yabancı ortak da olacak. Hata yapmamamız gerekiyor. En büyük derdim ve dileğim, bu muhteşem binaları yapan Sinan’ın ruhunu hissettirmek, onun doğru algılanmasına vesile olmak.”
KAYNAK : TelevizyonGazetesi.com

Önceki Haber
Okan Bayülgen’den Şok İtiraf
Sonraki Haber
Yıldız Tilbe’den Program

Bu haber 6 Temmuz 2010 Salı tarihinde ve 09:23:11 saatinde tarafından Genel kategorisine yazılmış, şuana kadar da 513 kişi gördü. ve Yorum yapılmamış